Nejnovější recenze ze sekce Sporáky na tuhá paliva

Zvezda CLASSIC MAXI pravý

ZVEZDA CLASSIC SP levý

Ověřený zákazník A koupelny A topení Ověřený zákazník

Přidáno: 17. listopadu 2022

Zakoupeno v A koupelny A topení

kamna používám jako záložní pro vaření většího množství produktu nebo při poklesu pokojové teploty až do chvíle kdy je nutné přejít na celkové vytápění.

Nordica Rosa Maiolica 4.0 bordó

AlfaPlam Alfa 55 bílý pravý

Ověřený zákazník UNI HOBBY Pepa

Přidáno: 15. listopadu 2022

Zakoupeno v UNI HOBBY

Sporák mám v provozu krátkou dobu, je tedy předčasné dělat ukvapené závěry

Prity 2P50 levý

Prity 2P50 levý

Ověřený zákazník ZAHRADA JEŽEK Ověřený zákazník

Přidáno: 13. listopadu 2022

Zakoupeno v ZAHRADA JEŽEK

• jednoduchost, rychlost dodání tepla po zatopení, výhřevnost
  • zatím žádná
Kuzine Omega 701 bílý, levý vývod SL2211690X

Kuzine Omega 701 bílý, levý vývod SL2211690X

Ověřený zákazník 2energy.cz SvaDo

Přidáno: 11. listopadu 2022

Zakoupeno v 2energy.cz

• Žádná výhoda
  • Totálně nekvalitní zpracování

Tento sporák vypadá slušně jen na fotkách. Kvalita jeho zpracování je na úrovni začínajících učňů 1. ročníku. zkřivený popelník, pokřivená a nedoléhající dvířka, spoje s mezerami (přisávání falešného vzduchu). Jedinou kladnou věcí je litinová plotna.

Tim Sistem NORTH levý černý

Tim Sistem NORTH levý černý

Ověřený zákazník Mamzahrada Richard

Přidáno: 7. listopadu 2022

Zakoupeno v Mamzahrada

• Rychle roztopené, velké topeniště

Velké topeniště, topní materiál shoří dokonale celý

Mirek Mirek

Přidáno: 5. listopadu 2022

• Dobře topí a v pohodě nahradí sporák.
  • Vzhledem k ceně se místy trochu šetřilo, ale jde jen o nepatrné drobnosti.

Krásná kamna, která nahradí plynový sporák a budou ozdobou kuchyně.

Ověřený zákazník Kamnařina.cz Štefan

Přidáno: 4. listopadu 2022

Zakoupeno v Kamnařina.cz

Přesně, podle mojí představy.

Nordica ROSETTA BII bordó

Nordica ROSETTA BII bordó

Ověřený zákazník kominex.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 31. října 2022

Zakoupeno v kominex.cz

• Sporák má příkon pod 10kW, nepodléhá revizi
  • Kouřovod 130 mm, je možné jej připojit i do komínů s menším průměrem
  • Přihrádka pro ohřev jídla
  • Terciální spalování a slušná účinnost
  • Štítek s popisem klapky na přepnutí režimu plotna/trouba se po několikátém zátopu odlepil a upadl
  • Ovladač sekundárního vzduchu drhnul, bylo potřeba přidat dvě podložky
  • Ofuk skla u dvířek není úplně dokonalý, ve spodní části se usazují saze
  • Trouba široká pouze 21/23 cm, některé pekáče se nevlezou

Sporák se u nás připojoval do původního cihlového komína 15x15cm, který se vložkoval nerezem na 140mm. Efektivní výška komína je cca 6,5m. Byl jsem tedy vděčný, že vývod je 130 mm. Tento model nemá externí připojení vzduchu, tedy čerpá vzduch z místnosti. Je tedy nutné mít externí přívod (zvláště v moderních domech) do místnosti. Praktické zkušenosti - i když jsem budoval externí přívod vzduchu zvenčí (rekonstruovaný domek, zatepleno, nová okna), tak nakonec jej mám přivřený, sporák i tak hoří velmi dobře (zřejmě větrání z komory, WC apod. je jako dostatečný přívod). Výkon kamen je pod 10kW příkonu, tedy se na něj nevztahují pravidelné revize, což něco může ušetřit.

Ve sporáku topíme zatím cca 2 měsíce (občas, je teď přechodné období). Sporák se dobře roztápí (stačí kousek papíru a třísky). Po rozhoření je možné přepnout ovladač na režim trouby, čímž jdou spaliny kolem trouby a více tepla zůstává v místnosti (dvířka trouby přitom máme otevřené). Jakmile je spalovací komora rozpálená, terciální vzduch podporuje v zadní části topeniště vyhoření dřevoplynu - nad dřevem hoří plyn, který by jinak utíkal nezužitkován do komína. Při roztápění stoupá z komína trochu kouř, ale po roztopení už nic není vidět, z toho usuzuju, že spalování je vcelku efektivní. Potvrzuje to také množství popela, které ze dřeva zůstává - je ho fakt minimum. Do sporáku vlezou 33cm polínka, dělám raději jen 30 cm (kvůli sazím na skle - viz níže). Výkon se dá vcelku dobře regulovat - ovladačem primárního a sekundárního vzduchu - i když jsou úplně uzavřené, tak oheň pořád mírně hoří. Pokud je komín z vyšším tahem, tak bude potřeba regulátor tahu - u mě je to tak na "hraně".
Prosklená dvířka jsou super - dá se krásně kontrolovat, zda je potřeba přihodit poleno, nebo se jen tak "kochat" plameny. Sklo u dvířek ofukuje sekundární vzduch, který proudí shora. Ve spodní části skla se usazují saze a jednou za pár zátopů je vhodné je očistit papírem.

Trouba "vytáhne" klidně 220 stupňů (možná i víc, kdyby se fakt topilo fest) - zatím jsme v ní pekli pouze prejt, nebo ohřívali jídlo. Vestavěný teploměr usnadňuje kontrolu pečení. Mám v plánu zkusit upéct chleba, ale zatím nemám vhodný pekáč - trouba je dost úzká (reálně max. 21cm široký pekáč, nebo 23cm, když se vyndají boční kolejnice na plech). Na plotně se dá vařit prakticky cokoliv - od ohřevu vody na čaj, přes topinky, vajíčka, těstoviny atd. Ohřev vody není tak rychlý jako např. varná konvice, na to je potřeba si zvyknout. Pod troubou je malý prostor akorát na talíř, kde se dá krásně ohřát jídlo (jako v mikrovlnce) - ohřívá se hlavně shora, takže talíř není zespodu tak rozpálený. Na horní desce je záslepka pro vložení kamnovce (nádoby pro ohřev vody). Sporák sálá teplo hlavně shora a zepředu. Zboku a zezadu velmi málo.

Ke sporáku doporučuju krbový ventilátor (poháněný termoelektrickým článkem), stačí jej postavit na plotnu a teplo se pak dá rychle rozehnat kam potřebujete (my vytápíme celý dvoupatrový dům, máme jej v kuchyni hned za dveřmi do chodby a z chodby vedou schody rovnou do prvního patra, a takže je teplo fakt všude - sám jsem byl překvapen, že to funguje, i když samo v kuchyni je nejtepleji).

I když má sporák některé nevýhody, většinu bych nazval "prkotinami":
- upadl štítek u ovladače kouřové klapky (odlepilo se lepidlo)
- ovladač sekundárního vzduchu "drhnul", vyřešily to dvě podložky pod šrouby
- spodní část skla se zanáší sazemi (nevím jak to je u jiných modelů).

Nordica Cucinotta

Nordica Cucinotta

Ověřený zákazník Profi stavba pakopa

Přidáno: 29. října 2022

Zakoupeno v Profi stavba

Kamna jsem zatím nepřipojil, myslím, že to dopadne dobře. Jinak jsou krásné.

ZVEZDA CLASSIC GF pravý

ZVEZDA CLASSIC GF pravý

Ověřený zákazník ZAHRADA JEŽEK Ověřený zákazník

Přidáno: 22. října 2022

Zakoupeno v ZAHRADA JEŽEK

Nejsou zabroušené sváry jsou ostré hrany.

AlfaPlam Alfa 70 Dominant bílý pravý

AlfaPlam Alfa 70 Dominant bílý pravý

Ověřený zákazník mamtechnika Ověřený zákazník

Přidáno: 12. října 2022

Zakoupeno v mamtechnika

• praktičnost a pěkný vzhled
  • nevím
MBS 7 NEW LINE Sporák pravý, hnědý 4122048

MBS 7 NEW LINE Sporák pravý, hnědý 4122048

Ověřený zákazník Moje krby a kamna Ověřený zákazník

Přidáno: 10. října 2022

Zakoupeno v Moje krby a kamna

• výhřevnost
  • dvířka od topeniště nešly otvírat
  • plech v troubě je velmi natěsno, velmi těžko se vytahuje ven
  • poměrně ostré hrany úchytek
Timsistem Alma Mons pravý červená

Timsistem Alma Mons pravý červená

Ověřený zákazník Mamzahrada PAVEL

Přidáno: 8. října 2022

Zakoupeno v Mamzahrada

• ZDÁ SE MI MALÉ TOPENIŠTĚ, ALE NEVÍM

NEMOHU POSOUDIT. ZATÍM NEZPROVOZNEN.

Sporák na tuhá paliva AlfaPlam ALFA 70 DOMINANT cappucino - levý

Sporák na tuhá paliva AlfaPlam ALFA 70 DOMINANT cappucino - levý

Ověřený zákazník mamtechnika Ověřený zákazník

Přidáno: 6. října 2022

Zakoupeno v mamtechnika

Naprostá spokojenost, sporák vytopí, uvařím,upeču, ohřívám vodu, jsem z něj nadšená

Ověřený zákazník Ráj nábytku Jana

Přidáno: 4. října 2022

Zakoupeno v Ráj nábytku

Velká přednost je, že jsou kamna litinová , velké topeniště a do trouby mi vlezou všechny plechy co mám i velké pekáče na kačenu.
Bylinky jsem měla hodně rychle usušené i při otevřené troubě. Tak můžu ještě sklidit všechno ze zahrady a usušit. Prvních 5 dnů ukázalo, že zima u těchto kamen bude bez problémů. Předností je i prosklení dvířek ohniště a je to moc příjemné, když je vidět oheň.
Troubu kamen používáme i na ohřívání jídla, kdy dáme celou porci na talíř a necháme chvíli v zavřené troubě na roštu. Hlavně pozor, na talíř bude třeba chňapky.
Hlavní pro nás byla taky cena kamen, která byla u jiných značek o 1/2 vyšší. Super byla výměna za stará kamna se stejným kouřovodem.
Zatím jsem nadšená a to jsem byla i u starých kamen jiné značky, kde bylo topeniště jen na půl litinové a zbytek šamotové a šamot praskal a musel se měnit. Topeniště bylo menší. Tyto jsou v materiálu o velký stupeň lepší. Ukáže čas.

Nordica Family 4,5 - Antracit

Nordica Family 4,5 - Antracit

Ověřený zákazník Centrum Vytápění.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 4. října 2022

Zakoupeno v Centrum Vytápění.cz

mám ho slíbený za půl roku podle toho co píšou na svých stránkách, tož tedy hodnocení posléze, sedm dnů po objednání nemám ještě termín dodání, tak snad mě již zařadili do pořadníku

Ověřený zákazník Ráj nábytku Petr

Přidáno: 1. října 2022

Zakoupeno v Ráj nábytku

Nemohu hodnotit. Produkt ještě není vyzkoušen. Byl koupen na doporučení. Tak uvidíme.

Ověřený zákazník Ráj nábytku Jarmila

Přidáno: 30. září 2022

Zakoupeno v Ráj nábytku

Pečou a topí zároveň , spokojenost, doufám ze mi vydrží jako předešlé

Zobrazuji 61 - 80 ze 500 recenzí 1...2 3 [ 4 ] 5 6...25