Nejnovější recenze ze sekce Sporáky na tuhá paliva

• Sporák je v interiéru ozdoba.Topí dobře a patrová chalupa se vytopí bez problémů.
  • V případě vaření a pečení je potřeba hodně naložit kamna kvalitním dřevem.Při prvních topeních odtéká kondezát pod kamny.To se,ale později vyřeší samo.

Na topení a vaření jsou kamna vynikající.S pečením je to horší.Aby se udržela teplota je nutno dosti nakládat do kamen.
Letní provoz je k ničemu,protože radiátory hřejí i v létě.

• šikovný rám na vyndávání trouby

• Velice dobrý poměr cena/výkon.
  • Kvalitní a robustní provedení.
  • Rošt je pod úrovní dvířek, takže se poměrně špatně vymetá.
  • Nerezové madlo (tyčka) na čelní straně upadlo, sotva jsme se na kamna podívali, naštěstí tam není k ničemu potřeba, takže nám to vůbec nevadí.

Kamna používáme letos první zimu. Jsme na výsost spokojení. Kamna mají dostatečný výkon pro otop rodinného domu (15kW do vodního výměníku, 5kW do místnosti, ve které stojí). Je ovšem potřeba počítat s tím, že pokud kuchyň, ve které stojí není dost velká bude v ní brzy přetopeno. Z našeho pohledu je to ideální model otopu rodinného domu: ráno se zatopí v kuchyni, která se velice rychle vyhřeje a teplo se postupně (pomocí ústředního topení) šíří i dál do domu.

Na plotně se dá dobře vařit a ohřívat. Je třeba počítat s tím, že pro smažení je třeba plný výkon a to s sebou přináší velké teplo v místnosti... Celý den máme na plotně velký hrnec s vodou, takže teplá/horká voda je vždy po ruce.

Troubu jsme zkoušeli zatím jednou. Bábovka se v ní upéct dá. Opět: pokud by bylo potřeba péct na vyšších teplotách je třeba kamna pořádně naložit tvrdým dřevem.

Šuplík pod troubou je poměrně malý, dá se použít jako zásobárna na jemné dřevo na zátop.

MBS 3 Hnědý levý

MBS 3 Hnědý levý

Ověřený zákazník Moje krby a kamna Ověřený zákazník

Přidáno: 2. ledna 2019

Zakoupeno v Moje krby a kamna

Splňuje požadavky, rychle vytopí prostor, více funkcí, topení, vaření, pečení.

MBS 7 New Line krémový pravý

MBS 7 New Line krémový pravý

Přidáno: 1. ledna 2019

• Lehké, jednoduché, ideální na chatu, rychle hřejí. Tál až překvapivě drží. Vaření super. Šamot drží a to už 6 let. Topí se převážně dřevo, občas hnědé uhlí.
  • Po pár letech jsou otvory pro přikládání i popel vymačkané a nic netěsní (je to pouze plech a dvířka nemají aretaci) takže teplo uniká do komína a musí se častěji přikládat. Regulace se provádí povytažením popelníku. Nulová akumulace tepla - dohoří oheň a kamna jsou hned studená. Otvor na přikládání je malý, hlavně při topení dřevem. Nemají otočný rošt a plech v troubě, který je nutné vyndat při čistění se vyndavá opravdu obtížně. Pečení není radost, ale lze to. Šuplík na otop i na popel jsou ze slabého plechu kroutí se , ale zatím se nerozpadl a asi i dál bude "fungovat".

Před MBS jsme používali na chatě Rekreant a MBS jsou lepší.
i když je vše slabší tak drží, největší problém jsou dvířka a regulace. Za tu cenu na chatu ideální, domů bych si je nedal.

Metalik ELEGANT L

Metalik ELEGANT L

Ověřený zákazník www.nejlevnejsi-kamna.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 17. prosince 2018

Zakoupeno v www.nejlevnejsi-kamna.cz

• jeto dobrý ale slabý plechování

ZVEZDA CLASSIC MAXI

PRITY 1P34 pravý

Ověřený zákazník Kupkamna Ověřený zákazník

Přidáno: 7. prosince 2018

Zakoupeno v Kupkamna

• S produktom som spokojná, ideálny do malej kuchyne

KVS Moravia Oliver 9170 VSP-9170.00 antracit

KVS Moravia Oliver 9170 VSP-9170.00 antracit

Ověřený zákazník Astra Krby Kamna Ověřený zákazník

Přidáno: 3. prosince 2018

Zakoupeno v Astra Krby Kamna

• Malá spotřeba dřeva
  • Dobře hoří (táhnou) a dobře se podpalují.
  • Obsluha za dřevěné držátka výborná.
  • Zatím hezky vidět oheň (nemám dlouho)
  • Dobře se na nich vaří (trouba bude asi také ok...dobře se udržuje teplota, ale ještě jsem nepekla)

PRITY 1P34 levý

KVS Moravia VSP 9101 na pevná paliva

Ověřený zákazník Astra Krby Kamna Ověřený zákazník

Přidáno: 21. listopadu 2018

Zakoupeno v Astra Krby Kamna

• Vzhledem ke krátké době používání nemohu relevantně hodnotit.

Termomont Temy Plus P 20 s výměníkem černý levý

ještě jsem nevxzkoušel

LINCAR 135 GN

LINCAR 135 GN

Přidáno: 20. listopadu 2018

(naposledy upraveno 20. listopadu 2018)

• Celolitinová konstrukce

Musím říci že výrobce klame spotřebitele . Sporák vůbec není celolitinový jak je uvedeno v popisu . Litinové je pouze topeniště a varné pláty . Jinak je to předražený plecháč ! Výrobce rovněž používá jeden univerzální popis produktu na více typů , tudíž spotřebitel marně hledá například některé šuplíky a podobně .

MBS 7 bílý levý New Line

MBS 7 bílý levý New Line

Ověřený zákazník Nejlevnější krby.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 18. listopadu 2018

Zakoupeno v Nejlevnější krby.cz

• poměr cena kvalita odpovídá

MBS 7 New Line Kuchyňský Bílý Pravý

Timsistem Alma Mons pravý červená

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 13. listopadu 2018

Zakoupeno v MALL.CZ

• dokonale spaluje i vlhké dřevo
  • vnější plášť ze slabého plechu

Když jsme sporák přenášeli do místnosti a sundali jsme litinovou desku, tak jsme byli překvapení, jak je lehký. Místnost nám ale krásně vytopí. Zatím spokojenost

AlfaPlam Alfa 55 bílý levý

AlfaPlam Alfa 55 bílý levý

Přidáno: 11. listopadu 2018

• Koupili jsme na chalupu sporák od Alfaplam sice to není uvedený model, ale model Alfaplam Sporák na pevná paliva Regular 46 CE - 5 kW bílý levý vývod k němuž nelze přidávat recenze. varuji tedy všechny co by si od uvedeného výrobce chtěli něco koupit.
  • Vzhledem k tomu, že je to stejný výrobce, bude to zřejmě stejný krám, jako ten náš. Úplně příšerné a odfláknuté zpracování. Spáry šamotu nesedí, pokapané a zapatlané od té hmoty co jím to spojovali. Plech uvnitř žárem zkroucený. Pokud tam dáte trochu víc dřeva, občas to spadne někam mezi troubu a topeniště. Pravděpodobně to zapříčinilo, že to na přivřenou klapku vůbec netáhne/předtím ano/ a zadýmilo to celou kuchyň. Po dvou letech "topení" máme to na chalupě a topí se v tom občas na jaře a na podzim. Vůbec si nedovedu představit, kdyby se v tom topilo denně. Vyhozených 10 000,- Kč oknem. Teď se to bude muset nějak opravit, navařit tam pořádný plech a nějak to vytunit. Podepíšu se pod to, co jsem napsal, plným jménem.

Tenhle výrobce - už NIKDY!!!!

Prity 1P34 L na dřevo Prity 1P34L levý

Prity 1P34 L na dřevo Prity 1P34L levý

Ověřený zákazník Kupkamna Ověřený zákazník

Přidáno: 8. listopadu 2018

Zakoupeno v Kupkamna

• Malá a jednoduchá kamna s nadměrným dodáním tepla

Zobrazuji 401 - 420 ze 500 recenzí 1...19 20 [ 21 ] 22 23...25