KVS Moravia VSP 9112.4482 - V Klaudie s výměníkem - bordó levý, chrom

TOP 42 v kategorii Sporáky na tuhá paliva

Produkty vybíráme automaticky podle recenzí uživatelů, zájmu o produkt a prodejů.

KVS Moravia VSP 9112.4482 - V Klaudie s výměníkem - bordó levý, chrom

- Velký výkon - Moderní design v rustikálním stylu - Rozměrné topeniště pro palivové dřevo délky do 450 mm - Výměník zabudovaný v topeništi zaručuje jeho dobrou funkčnost -...
60 890 Kč
Doprava zdarma, Info v obchodu
Doporučená nabídka Latop spol. s r.o.

Top nabídka

Do obchodu
Seřadit:

Nejlevnější nabídky (1)

Info v obchoduZdarma16 recenzíDalší informace

Popis produktu

- Velký výkon - Moderní design v rustikálním stylu - Rozměrné topeniště pro palivové dřevo délky do 450 mm - Výměník zabudovaný v topeništi zaručuje jeho dobrou funkčnost -...

Parametry produktu

Výrobce
Výměník
ano
Palivo
dřevo a dřevěné brikety
Doplňky
chrom
Varianta
levé
Barva
červené
Výkon
10000 W
Průměr kouřovodu
120 mm
Rozměry trouby
302 x 250 x 433 mm
Rozměry sporáku
924 x 850 x 600 mm
Hmotnost
175 kg

Parametry produktu

Výrobce
Výměník
ano
Palivo
dřevo a dřevěné brikety
Doplňky
chrom
Varianta
levé
Barva
červené
Výkon
10000 W
Průměr kouřovodu
120 mm
Rozměry trouby
302 x 250 x 433 mm
Rozměry sporáku
924 x 850 x 600 mm
Hmotnost
175 kg

Popis produktu

 • Velký výkon
 • Moderní design v rustikálním stylu
 • Rozměrné topeniště pro palivové dřevo délky do 450 mm
 • Výměník zabudovaný v topeništi zaručuje jeho dobrou funkčnost
 • Prosklená dvířka topeniště pro vizuální kontrolu spotřeby paliva
 • Trouba s vynikající pečicí schopností
 • Prosklená dvířka trouby vybavená teploměrem
 • Možnost napojení na komín se zadní nebo boční stěny, případně z plotny
 • Pohodlná regulace toku spalin a výkonu
 • Velká zásuvka na palivo
 • Levé provedení

Sporák na pevná paliva KVS MORAVIA typ 9112-V Klaudie s teplovodním ohřívačem (výměníkem) propojuje výhody spotřebiče určeného k vaření, pečení pokrmů, a kotle na ústřední vytápění. Rozměrné topeniště umožňuje použití dřevěných polen o délce do 450 mm a průměru do 190 mm. Jedna z mnoha dalších výhod je variabilita napojení na komín.

Sporák má již ve standardním provedení 3 vývody kouřových zplodin pro napojení na komín zezadu, zboku nebo shora. Všechny tyto vývody jsou umístěny u sebe.

Sporák je v levém provedení, které se rozlišuje především dle umístění vývodů do komínu (při čelním pohledu) – všechny 3 vývody kouřových zplodin jsou v levém rohu, a také trouba se nachází v levé časti sporáku.  

Tento spotřebič se nezařazuje do „emisních“ tříd, ale protože má zabudovaný vodní výměník a příkon vyšší než 10 kW, podléhá povinným pravidelným kontrolám dle aktuální legislativy (revize 1 x za 36 měsíců).

Sporák KVS MORAVIA typ 9112-V Klaudie je konstruován na spalování pevného paliva, jako jsou dřevo a dřevěné brikety.

Tento sporák s teplovodním ohřívačem (výměníkem) propojuje výhody spotřebiče určeného k vaření, pečení pokrmů, a kotle na ústřední vytápění. Sporák také okouzluje tím, že je možné vidět i plápolající oheň přes prosklená dvířka topeniště jako u krbových kamen. Materiály použité při výrobě tohoto typu jsou podobné ve srovnání s ostatními typy spotřebičů KVS MORAVIA.

Je konstruován tak, aby při zachování funkci vaření a pečeni byl využit jeho potenciál také k vytápění dalších místností. Spotřebič s teplovodním ohřívačem má vyšší obslužnost než spotřebiče bez ohřívače a proto při provozu vyžaduje větší frekvenci přikládání paliva a roštování. Nelze nastavit stáložárný provoz. Spotřebič je vhodný pro vytápění menších bytových jednotek a chat.

Sporák má rozměrnější  topeniště  na úkor pečící trouby, která je menších rozměrů v porovnání s typem 9100 a 9103. Přesto je trouba dobře funkční a vybavená mřížkou a pečicím plechem. Vzhledem k tomu, že má tento typ rozměrná vstupní dvířka do topeniště, mohou se do něj vkládat polena až o průměru 190 mm a délce 450 mm. Z tohoto pohledu bude tento typ vhodnější, pokud preferujete vytápění před pečením a vařením.

Teplovodní ohřívač ve tvaru „L“ je umístěn na zadní a boční straně topeniště (náhradou za šamotové cihly). Vývody pro připojení do topného systému ústředního vytápění jsou na zadní stěně spotřebiče. Z důvodu omezeného prostoru, v konstrukci sporáku, je teplovodní ohřívač menších rozměrů a tudíž s menším obsahem vody. Proto doporučujeme sporák zapojovat do okruhu s nuceným oběhem vody (s čerpadlem).

Spotřebič s teplovodním ohřívačem nelze provozovat bez napojení na otopný systém!

Sporák je opatřen sekundárním přívodem vzduchu, který napomáhá lepšímu spalování.

Pro zabudování sporáku do kuchyňské linky je možné použít ochlazovací panely. Pokud jsou součástí linky i horní skřínky nad sporákem, je nutné je izolovat od tepla a páry, např. odsavačem par nebo jiným způsobem. Jinak by mohlo dojit k poškození linky.

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Produkt zatím nemá žádné recenze.